Walka z trądzikiem – co skutkuje?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

kobieta z domową maseczką na pryszcze

Samo określenie „trądzik” wywołuje ciarki na ciele młodych dziewczyn, nastolatek, dla których wygląd nierzadko stanowi kwestię priorytetową. Warto jednakże wiedzieć, że trądzik dotyka nie tylko osoby młode, ale i te w średnim wieku. Problem rozpoczyna się zazwyczaj wtedy, gdy szwankują hormony, pojawia się stres, nieprawidłowa dieta, bądź leki obciążające organy wewnętrzne. 

Czym jest trądzik?

Trądzik kojarzymy na ogół z nieeleganckimi wypryskami, które odejmują nam urody, ale mało kto wie, że zmiany nie pojawiają się ot tak, ale w odpowiedzi na pewne bodźce pochodzące zarówno  ze środowiska zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Jeśli organizm dostaje od nas coś, co szkodzi, musi w jakiś sposób to z siebie wyrzucić, oczyścić się, by zachować prawidłowe funkcjonowanie komórek i tkanek. Nasz układ immunologiczny funkcjonuje na poziomie krwi, limfy, węzłów chłonnych… To właśnie dlatego, gdy jesteśmy przeziębieni, zmęczeni, zestresowani pojawia się tzw. „zimno” na wargach, a na skórze wyskakują krosty lub wrzody.

Gdy niepoprawnie działa wątroba, nerki, a u kobiet np. jajniki, pojawia się wyprysk. Oczywiście, przyczyny trądziku należy leczyć, zwłaszcza gdy dotyczą hormonów, ale nie zapominajmy, że skóra też jest ważna. Trądzik hormonalny jest trudny do wyleczenia – bez kuracji stabilizującej pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego nie zdołamy nic zrobić, ale doraźnie możemy pomóc skórze. Wystarczy ją odpowiednio oczyścić i odżywić, co na trądzik na twarzy zadziała równie dobrze.

Przyczyny trądziku

Trądzik na brodzie dotyczy jajników, dlatego kobiety, które zauważą go u siebie, powinny czym prędzej udać się do ginekologa / endokrynologa i wykonać specjalistyczne badania. Wtedy można zacząć działać. I tu bardzo dobrze sprawdza się maść na trądzik typu „Sevolium”. Ma naturalną, kremową konsystencję, nie zatyka porów, nie działa na zasadzie sterydów, więc nie przenika do wnętrza ciała i niczego nie uszkadza. Oparta jest na bazie ziołowej, więc na pewno nie zaszkodzi. W znaczny sposób załagodzi stany zapalne i doda skórze elastyczności i prężności.

Trądzik na plecach jest wynikiem nieprawidłowej diety, nadużywania leków oraz braku pewnych składników mineralnych, a zwłaszcza cynku. Jak się go pozbyć? Dietę wystarczy uzupełnić, plecy oczyścić i oczywiście, zastosować lekką maść, która nie zatyka porów, nie niszczy naskórka, nie wysusza. Faktem jest, że krosty na plecach to raczej ropniaki, a więc zmiany zapalne, których nie wolno wyciskać, ani traktować agresywnymi środkami! Tym bardziej warto zastanowić się nad zastosowaniem maści / kremu opartego na bazie ziół.

Trądzik na czole pojawia się w odpowiedzi na niewłaściwą szkodzącą dietę. Może źle się odżywiasz? Może zbyt późno spożywasz konkretne posiłki? Przeanalizuj swoją dietę i wyeliminuj składniki, które szkodzą cerze.

Trądzik na policzkach i nosie sugeruje zbyt wiele spożywanych cukrów. Twoja cera krzyczy „ogranicz słodycze”! Trądzik pospolity pojawia się w wyniku zaburzonej pracy gruczołów łojowych, które produkują nadmierne ilości sebum. Składniki wchodzące w skład łoju stanowią swego rodzaju pożywkę dla bakterii, które atakują wtedy cerę. Skoro mają dobre warunki rozwojowe, bo pożywienia nie brakuje, zaczynają mnożyć się, sprawiając, że powstaje stan zapalny objawiający się brzydkimi, ropnymi krostami. Tak czy tak, i tu Sevolium powinno pomóc.

Co jest skuteczne na trądzik?

co na tradzik na twarzyWarto skupić się na kwestii rozwiązania problemu, bo pozostałości to blizny po trądziku, których ciężko się jest pozbyć. Chyba nikt nie chciałby być naznaczony przez fragmenty włóknistej tkanki zabliźniającej stare rany. Jednym z rozwiązań jest dobry wybór preparatu dostosowanego do naszej skóry. Odpowiedni krem normalizujący cerę tłustą powinien ograniczać powstawanie wyprysków. Sevolium tworzy barierę ochronną, odpowiednio odżywia i dostarcza odpowiednich składników budulcowych dla skóry, zapobiegając powstawaniu blizn. Trądzik w ciąży jest naturalną sprawą i dotyczy wyłącznie kobiet ciężarnych. Oczywiste jest, w tym stanie nie wolno przyjmować sterydowych ciężkich specyfików, dlatego promuje się korzystanie ze składników naturalnych. Sevolium zawiera między innymi:

  • wyciąg z lukrecji,
  • ziela fiołka trójbarwnego,
  • wyciąg z drożdży.

Standardowy krem na trądzik oparty jest na parafinie z dodatkiem składników, które wysuszają cerę i czynią ją starą, nieelastyczną, a przecież nie o to chodzi… Właśnie dlatego Sevolium sprawdzi się o wiele lepiej.

Sposoby na trądzik są niezliczone. Odradzamy jednakże praktykowanie sporządzania dziwacznych mikstur, które bardziej szkodzą niż leczą.

W ekstremalnych sytuacjach stosowany jest laser na trądzik. Jest to jednak bardzo kosztowna metoda, nie wspominając o stresie i bólu, który może powodować.

Tabletki na trądzik, które można dostać w aptece na receptę, działają po kilku tygodniach, ale w znaczny sposób obciążają organy wewnętrzne. Poza tym, kuracja polega zwykle na tymczasowym oczyszczeniu, natomiast problem powstawania wykwitów, nadal istnieje. Poza tym wysuszają skórę, więc tzreba ją dodatkowo dobrze nawilżać.


1 Komentarz

Ewelinka · 14 lutego 2018 o 20:01

Do dziewczyn, które stosowały Sevolium mam pytanko : czy naprawdę skład jest naturalnie i dobrze wpływa na cerę, czy to tylko tani chwyt marketingowy??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 10 =