Witam serdecznie wszystkich, którzy zawitali na moim blogu! Mam na imię Kasia i z wykształcenia jestem farmaceutką. Od zawsze interesowałam się tematami z dziedziny medycyny i kosmetologii, co zadecydowało o wyborze studiów. Na swoim blogu chciałabym się z wami podzielić przede wszystkim kilkuletnim doświadczeniem w walce ze swoją zmorą- trądzikiem.

Odkąd weszłam w wiek nastoletni, zmagam się z uciążliwym, nawracającym trądzikiem. Nie zliczę, ile przerobiłam po drodze kosmetyków, od tych drogeryjnych po profesjonalne z apteki, a także wizyt u dermatologa i kuracji lekami z masą skutków ubocznych. W końcu udało mi się doprowadzić swoją skórę do zadowalającego stanu. Pamiętam jednak bezsilność, która towarzyszyła mi przez te lata, lata pełne wstydu i ukrywania się pod grubą warstwą makijażu, co tylko zaogniało istniejące już zmiany. Chciałabym, żeby nikt nie musiał przechodzić tak długiej drogi jak ja, stąd powstał pomysł na założenie bloga. Będę wam pisać o tym, co zadziałało w moim przypadku, a co okazało się kompletnym fiaskiem. Niestety ze swojej codziennej pracy wiem, że nie wszystko, co można kupić w aptece, ma wartość pod względem leczniczym. Jesteśmy bombardowani setkami kolorowych, działających na nas reklam, ale dobrze jest zachować zdrowy rozsądek i znać składy produktów.

Dzisiaj staram się prowadzić jak najzdrowszy styl życia, bo jestem zdania, że na wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników, jak dieta, sen, radzenie sobie ze stresem.

Dodam jeszcze kilka faktów o sobie:

  • Na pewno jesteście ciekawi, w jakim wieku jestem 🙂 To żadna tajemnica, mam 30 lat. Jestem zodiakalną Wagą, tak więc we wszystkim- także w kwestii zdrowia, diety szukam harmonii.
  • Jestem szczęśliwą posiadaczką przeuroczego psa rasy cocker spaniel.
  • Lubię lato, zimy nie cierpię, bo jestem strasznym zmarzluchem. Najchętniej zapadłabym wtedy w sen zimowy 🙂
  • Najlepiej w ogóle nie oglądałabym telewizora. Zmuszam się jednak do tego i nigdy nie przełączam reklam. Umożliwia mi to później rozpoznanie, czego życzy sobie pacjent. A niestety ludzie sugerują się tymi wszystkimi reklamami suplementów…
  • Jest to mój pierwszy blog.