Makijaż trwały – co to jest?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

makijaż trwały

W czasach, w których jak Cię widza tak Cię piszą atrakcyjny wygląd ma kluczowe znaczenie. Prasa, telewizja oraz media społecznościowe pokazują nam stale pięknych, zadbanych i szczęśliwych ludzi. Taki trend determinuje pogoń za pięknem coraz szerszych kręgów społecznych. Spośród setek rożnych oferowanych przez gabinety kosmetyczne zabiegów jeden zasługuje na szczególną uwagę. Ten zabieg to makijaż permanentny.


Makijaż permanentny co to jest i na czym polega?

Makijaż permanentny polega na zapikowaniu do głębokich warstw skóry odpowiedniego pigmentu tak aby efekt, który się uzyska przypominał jak najbardziej naturalny. Zabieg wykonuje się przy użyciu igieł a co za tym idzie zabieg jest inwazyjny. Gabinety kosmetyczne oferują kilka metod i sposobów wykonywania makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Jak sama nazwa wskazuje jest to trwały makijaż, którego efekty utrzymują się przez okres 2-5 lat. Aby uzyskać taką trwałość trzeba pamiętać, że konieczne jest powtarzanie zabiegu. W dwa tygodnie po pierwszej wizycie konieczne jest uzupełnienie oraz wyrównanie koloru. Po ty czasie, zabieg uzupełniający powinien być wykonywany raz w roku. Wybierając gabinet, w którym wykonamy makijaż permanentny, nie wolno kierować się jedynie ceną! Makijaż permanentny to trwały makijaż, który wykonany źle, niedbale lub nieostrożnie może grozić licznymi powikłaniami lub nawet uszczerbkiem na zdrowiu. Gabinety kosmetyczne oferują makijaż permanentny brwi, makijaż permanentny ust oraz makijaż permanentny oczu. Spośród wymienionych to właśnie makijaż permanentny brwi cieszy się największa popularnością oraz tym, że do wyboru są aż trzy sposoby jego wykonania.

Makijaż permanentny brwi – metody

  • Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa – zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnego piórka, którym to piórkiem aplikuje się barwnik do najgłębszych warstw skóry. Ta metoda jest zdecydowanie najbardziej bolesna, daje jednak bardzo naturalny piękny efekt.
  • Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – Tą metodę poleca się głównie klientkom, których naturalne brwi są dobrze wypielęgnowane oraz włoski są gęste i równo pokrywają cały łuk brwiowy. Pigment prowadzany w skórę jest tak aby uzyskać delikatne bardzo naturalne stopniowanie koloru od jaśniejszego do ciemniejszego. W ten sposób uzyskuje się wspaniałe wypełnienie oraz nadanie kształtu łuku brwiowego.
  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową – kosmetyczka wykonuje go przy użyciu maszynki z igłą, którą bardzo precyzyjnie rysuje włosek po włosku. Efekt tego zabiegu jest najbardziej naturalny z wszystkich opisanych metod. Metodę włoskową poleca się głównie paniom, których celem jest nadanie brwiom gęstości i kształtu.

makijaż trwały
Makijaż permanentny ust

Podczas zabiegu nadaje się ustom kształt oraz poprawia ich kolorystykę w taki sposób aby optycznie wydawały się pełniejsze i większe. Makijaż permanentny ust powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Makijaż permanentny oczu.
Polega na wprowadzeniu barwnika w formie kreski rysowanej tuż przy linii rzęs. Ten zabieg ma gównie na celu nadanie oku charakteru a jego dodatkowym atutem jest fakt, że skraca on czas, który codziennie rano spędzany był przed lustrem. Ponieważ miejsce jego wykonania jest trudno dostępne, należy pamiętać aby nie przystępować do zabiegu z przedłużonymi rzęsami.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Tak jak wspomnieliśmy wyżej w efekcie zabiegu uzyskujemy trwały makijaż. Podczas zabiegu wykorzystuje się igły oraz narusza ciągłość skóry. W związku z tym istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają lub częściowo utrudniają wykonanie makijażu permanentnego. Wszelkiego rodzaju infekcje, choroby skóry czy przyjmowanie leków to przeszkody, które przed zabiegiem należy usunąć. Jeszcze przed zabiegiem, osoba, która będzie go wykonywała powinna przeprowadzić z klientką szczegółowy wywiad oraz poinformować o możliwych komplikacjach aby
zminimalizować ryzyko powikłań.

UMÓW SIĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 + = 58