Co jest dobre na wątrobę?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

Wątroba to jednocześnie jeden z najważniejszych ale i najbardziej zapracowanych narządów w naszym organizmie. Dlatego też ważne jest aby o nią dbać i nie obarczać jej nadmiernym wysiłkiem spożywając zbyt dużo tłuszczu lub alkoholu. Zawsze gdy mamy różnego rodzaju dolegliwości związane z wątrobą, warto starać się pomóc jej wspomagając się różnego rodzaju ziołami ułatwiającymi trawienie i oczyszczanie organizmu.

W trakcie normalnej pracy układu pokarmowego oraz trawienia spożywanych przez nas pokarmów, wątroba produkuje kwasy żółciowe pomagające rozkładać tłuszcze oraz alkohol. Bierze również czynny udział w odtruwaniu całego organizmu oraz w zminimalizowaniu szkód, jakie mogłyby spowodować różne toksyczne substancje oraz produkty metaboliczne.

Jak odtłuścić wątrobę dietą? Wątroba musi bowiem tym więcej pracować i tym więcej kwasów żółciowych musi produkować, im więcej w naszej diecie będzie pokarmów tłustych lub zawierających różne toksyczne substancje. Dlatego aby ją nieco odciążyć, warto jest przede wszystkim ograniczyć ilość bogatych w tłuszcze pokarmów lub nawet całkiem wyeliminować je z naszej diety. Przydatne mogą się również okazać różnego rodzaju naturalne ziołowe preparaty wspomagające pracę wątroby oraz uśmierzające różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Szczególnie dobrze sprawdzają się mieszanki ziół bogatych w błonnik pokarmowy oraz substancje ułatwiające wiązanie i wydalanie z układu pokarmowego toksycznych produktów przemiany materii. Do najskuteczniejszych ziół z tej kategorii z pewnością można zaliczyć babkę płesznik, czarnuszkę siewną oraz ostropest plamisty. Każde z tych ziół wspomaga w nieco inny sposób pracę wątroby i cały układ trawienny. Połączenie korzystnych dla zdrowia właściwości tych trzech ziół jest uważane za niezwykle pomocne w odtruwaniu całego organizmu. Czytaj więcej na http://oczyszczanie-watroby.org.pl/czy-ziola-na-oczyszczenie-watroby-pomoga/

Ziołowe preparaty wykorzystujące połączenie babki płesznik, czarnuszki siewnej oraz ostropestu dostępne są dziś w sklepach internetowych. W tej chwili bez problemu można kupić choćby HEPA Vitale – wspomagające pracę trzustki i wątroby kompozycje tych trzech ziół. Warto również rozważyć zmianę nawyków żywieniowych, a na bolące miejsca przykładać ciepłe okłady lub termofor.

Niestety przy problemach z wątrobą często stan naszej skóry się pogarsza – mogą nawet wystąpić wypryski. Aby oczyścić skórę od wewnątrz zaleca się stosowanie naturalnych dermokosmetyków (np. serum Sevolium).


3 Komentarzy

Brzydula · 17 stycznia 2018 o 09:30

Najlepsza na wątrobę będzie chyba odpowiednia dieta. Sama zauważyłam , że gdy miałam zakwaszony organizm , wątroba nie pracowała prawidłowo . Co chwila miałam jakieś pryszcze na twarzy i trądzik na plecach. Nic fajnego

    Pola · 13 marca 2018 o 16:34

    Tak to właśnie jest jak wątroba nie pracuje prawidłowo. Ja zazwyczaj w takich przypadkach piję zioła, a z wypryskami walczę serum Sevolium.

ZDZIWIONA · 3 lutego 2018 o 09:36

Kiedyś byłam u dermatologa po kremy na trądzik bo mnie wysypało .Lekarz się mnie spytał czy stosuje jakieś zioła lub dietę na trądzik, żeby wzmocnić prace wątroby , która w dużej mierze ma wpływ na naszą cerę.:Powiem szczerze , że nigdy o tym nie słyszałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

61 − = 59