Wypryski na twarzy – zmora nie tylko nastolatków

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

kobieta bez wyprysków na twarzy

Najczęściej wtedy, kiedy zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać, ponieważ jesteśmy przed randką, rozmową kwalifikacyjną lub ważną imprezą, na naszej twarzy pojawia się on – pan pryszcz. Problem z wypryskami na twarzy może dotyczyć nie tylko ludzi młodych, ale również i dorosłych. Wypryski pojawiają się najczęściej na skutek stresu, zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, nieprawidłowej diety zawierającej dużo cukru, zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, niewłaściwej higieny i od innych czynników, na które czasami niestety nie mamy wpływu.
olejki naturalne na wypryski

Wypryski na twarzy – mogą być wszędzie

Nie ma znaczenia, jak wygląda nasza mapa twarzy – wypryski mogą pojawić się wszędzie:

  • na czole,
  • na nosie,
  • na brodzie
  • na policzkach.

Czasami pojawiają się one w najmniej spodziewanym miejscu i najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dlatego tak bardzo nie lubimy nawet drobnych wyprysków na twarzy. Drobne wypryski na twarzy zazwyczaj pojawiają się w niewielkich skupiskach, z kolei większe, bolące wypryski na twarzy z ropą w środku, najczęściej występują pojedynczo. Są one jednak wyjątkowo nieprzyjemne, a rany po nich długo się goją i czasami pozostawiają blizny. Ponadto ropne wypryski na twarzy mogą świadczyć już o trądziku, zwłaszcza, jeśli pojawiają się one regularnie w większych ilościach i towarzyszy im zwiększone wydzielanie sebum, objawiające się błyszczącą twarzą.

Walka z wypryskami na twarzy

Co robić, kiedy pojawi się wyprysk na twarzy? Przede wszystkim nie należy próbować usunąć go mechanicznie. W ten sposób na skórze mogą powstać blizny, które później trudno będzie usunąć. Najlepiej zastosować lekki, nawilżający krem przeciwtrądzikowy na wypryski na twarzy, na przykład Sevolium o naturalnym składzie. W ten sposób nie przesuszymy dodatkowo cery będzie ona promienna i nawilżona. Krem ten pomoże także na zaczerwienienia i wypryski znikną bezpowrotnie.

Jeśli czujemy, że zaczynają budować nam się wypryski podskórne na twarzy warto ograniczyć żywność zawierającą cukier oraz ostre przyprawy, ponieważ mogą one nasilić problem. Trzeba dbać o to, żeby twarz była czysta, ale jednocześnie delikatnie nawilżona.


2 Komentarzy

Adam_43 · 4 marca 2018 o 18:34

Czy kosmetyk, o którym piszecie jest rzeczywiście skuteczny? Wydaje mi się, że kosmetyk, który przynosi tak wyraźny efekt powinien być na receptę, a nie tak powszechnie dostępny…
I czy to prawda, że ma w 100% naturalny skład? Bo to wyczytałem przeglądając różnorakie fora Internetowe.

Pamela21 · 11 lipca 2018 o 15:29

Właśnie widzę, że coraz więcej osób pisze o Sevolium, ja o leku dowiedziałam się stąd : https://palinaaaa.blogspot.com/2018/03/naturalne-przeciwtradzikowe-serum.html, postanowiłam go wypróbować i zadziałał:) Mam oczyszczoną cenę bez żadnych wyprysków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 − 18 =