Najczęściej wtedy, kiedy zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać, ponieważ jesteśmy przed randką, rozmową kwalifikacyjną lub ważną imprezą, na naszej twarzy pojawia się on – pan pryszcz. Problem z wypryskami na twarzy może dotyczyć nie tylko ludzi młodych, ale również i dorosłych. Wypryski pojawiają się najczęściej na skutek stresu, zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, nieprawidłowej diety zawierającej dużo cukru, zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, niewłaściwej higieny i od innych czynników, na które czasami niestety nie mamy wpływu.
olejki naturalne na wypryski

Wypryski na twarzy – mogą być wszędzie

Nie ma znaczenia, jak wygląda nasza mapa twarzy – wypryski mogą pojawić się wszędzie:

  • na czole,
  • na nosie,
  • na brodzie
  • na policzkach.

Czasami pojawiają się one w najmniej spodziewanym miejscu i najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dlatego tak bardzo nie lubimy nawet drobnych wyprysków na twarzy. Drobne wypryski na twarzy zazwyczaj pojawiają się w niewielkich skupiskach, z kolei większe, bolące wypryski na twarzy z ropą w środku, najczęściej występują pojedynczo. Są one jednak wyjątkowo nieprzyjemne, a rany po nich długo się goją i czasami pozostawiają blizny. Ponadto ropne wypryski na twarzy mogą świadczyć już o trądziku, zwłaszcza, jeśli pojawiają się one regularnie w większych ilościach i towarzyszy im zwiększone wydzielanie sebum, objawiające się błyszczącą twarzą.

Walka z wypryskami na twarzy

Co robić, kiedy pojawi się wyprysk na twarzy? Przede wszystkim nie należy próbować usunąć go mechanicznie. W ten sposób na skórze mogą powstać blizny, które później trudno będzie usunąć. Najlepiej zastosować lekki, nawilżający krem przeciwtrądzikowy na wypryski na twarzy, na przykład Sevolium o naturalnym składzie. W ten sposób nie przesuszymy dodatkowo cery będzie ona promienna i nawilżona. Krem ten pomoże także na zaczerwienienia i wypryski znikną bezpowrotnie.

Jeśli czujemy, że zaczynają budować nam się wypryski podskórne na twarzy warto ograniczyć żywność zawierającą cukier oraz ostre przyprawy, ponieważ mogą one nasilić problem. Trzeba dbać o to, żeby twarz była czysta, ale jednocześnie delikatnie nawilżona.