Zmaganie się z cerą trądzikową to nie lada wyzwanie. To nie tylko kłopotliwe wypryski na skórze twarzy, wypryski na plecach i wykwity, ale także pozostające po nich blizny, których już znacznie trudniej się pozbyć. Trądzik nie jest tylko problemem ze skórą, który dotyka nastolatków. Coraz częściej stykają się z nim także dorośli, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Kosmetyka proponuje obecnie różnorodne preparaty na trądzik oraz kosmetyki na trądzik, z których większość ma naprawdę skuteczne działanie. Ważne, aby leczenie zacząć jak najszybciej, a efekty będą naprawdę zdumiewające. Problem może tkwić jedynie w tym, jaki krem na trądzik wybrać. Pomóc w tym może poniższy TOP 5 najlepszych preparatów.

1. Serum Sevolium

Zdecydowanie najlepszy preparat na cerę trądzikową. Nakładanie go dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę z trądzikiem jest gwarancją oczyszczenia skóry oraz zanikania wyprysków, a co również bardzo ważne nie pojawiania się nowych. Sevolium jest kremem antyalergicznym, stworzonym z naturalnych składników roślinnych. Działa nie tylko poprzez oczyszczenie skóry, ale także ma właściwości antybakteryjne, łagodzące podrażnienia oraz przyspieszające regenerację naskórka.

Poznaj także sposoby na pozbycie się blizn po trądziku!

2. Krem Brevoxyl

To krem na wypryski na twarzy, który najlepiej jest stosować punktowo. Leczy postać trądzika grudkowo-kostkową oraz jego formę zaskórnikową. Odkaża skórę oraz łagodzi ból towarzyszący pryszczom znajdującym się pod skórą.

3. Thalgo Marine Algae Cleansing Bar

Ma postać mydła przeznaczonego do mycia twarzy trądzikowej, działa przeciwzapalnie, nawilżająco i ochronnie. W swoim składzie zawiera algi morskie.

4. Hydrosol Silver

To preparat srebra w żelu, który działa na skórę przeciwzapalnie, leczy wypryski trądzikowe, a także inne zmiany skórne. Zawiera srebro w postaci Sol, jest bardzo skuteczny, a jednocześnie łagodny.

5. Avene Cleanance

To preparat oczyszczający w formie żelu, który oczyszcza zaskórniaki i nie dopuszcza do powstawania nowych. Żel ten nie zawiera mydła, nie wysusza i dodatkowo bardzo ładnie pachnie.

Wszystkie powyższe produkty i kremy na trądzik mają skuteczne działanie, jednak nie wszystkie pasują do każdej cery. Warto więc dobrze zapoznać się z ich składem, działaniem oraz zaleceniami ekspertów, aby wybrać jak najskuteczniejszy i najlepiej do siebie dopasowany produkt. W celu wyleczenia trądziku nie musimy iść od razu do dermatologa. Warto spróbować wyleczyć takie problemy z cerą w domu, a w każdej aptece czy sklepie bez problemu dostaniemy naturalny krem na trądzik bez recepty.