Co jest potrzebne, by ograniczyć nadmiar sebum?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

naturalny krem na trądzik

Co to jest sebum? To pytanie trzeba sobie zadać na początku tego artykułu, ponieważ to właśnie nadmiar sebum będzie istotą jego treści. Sebum to inaczej łój skórny, czyli  naturalny lubrykant skóry, który jest wydzielany przez gruczoły łojowe. Jego funkcją jest zapewnienie skóry miękkości oraz utworzenie na skórze warstwy ochronnej antybakteryjnej i przeciwgrzybiczej.

Nadmierne wydzielanie sebum może powodować jednak pewne nieprzyjemności, takie jak trądzik czy (w przypadku skóry głowy) efekt przetłuszczonych włosów. Nadmiar sebum na twarzy może być też przyczyną świecenia się skóry. Problem ten dotyczy osób przede wszystkim z cerą przetłuszczającą się, ale także mieszaną. Wszystko opiera się o sebum na twarzy, z jego nadmiernej produkcji przez gruczoły łojowe.

Jak ograniczyć sebum?

Błędnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jej nadmierne wysuszenie skóry. Skóra wówczas zaczyna się bronić i wydziela jeszcze więcej łoju skórnego, co prowadzi do jeszcze większych problemów.
Najlepszym sposobem, aby zoptymalizować wydzielanie sebum, jest odpowiednia pielęgnacja. Szczególnie cera tłusta potrzebuje naprawdę przemyślanej pielęgnacji. Warto dokładnie przeczytać składy kosmetyków, które stosujemy na naszą skórę. Cenne mogą okazać się takie składniki jak:

  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,
  • ekstrakt z lukrecji lub nagietka,
  • cynk,
  • wyciąg z drożdży.

Te składniki zagwarantują nam odpowiednie zmatowienie skóry poprzez regulację pracy gruczołów łojowych. Czasami istnieją okresy, w których nadmiar sebum jest szczególny. Warto zainwestować w krem regulujący wydzielanie sebum.

Cera tłusta – jak o nią dbać?

Aby działanie kosmetyku było dla nas kompleksowe, warto też zadbać o to, aby skóra została odpowiednio nawilżona. Ten efekt zapewnią namnadmiar sebum takie składniki jak: nanozłoto, wyciąg z fiołka trójbarwnego, miedź, czy wspomniane wyżej ekstrakt z nagietka, wyciąg z drożdży oraz cynk. Jeśli chcesz lepiej dowiedzieć się, jak dbać o cerę naczynkową tłustą – pielęgnacja musi być opanowana do perfekcji.

Warto poszukać odpowiednich kosmetyków dla siebie, najlepiej całych zestawów, aby zapewnić naszej skórze naprawdę kompleksową opiekę. Sevolium na przykład posiada całe serie kosmetyków, które posiadają wyżej wymienione składniki i pomogą nam zająć się odpowiednio problematyczną cerą.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + = 15