Jak pozbyć się pryszczy raz na zawsze?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

Portret młodej kobiety, uśmiechniętej.

Zaskórniki, grudki i krostki

Każdego dnia na twarzach milionów młodych ludzi w wieku dojrzewania, a czasem nawet na skórze osób dorosłych pojawiają się pryszcze. Są one objawami choroby skóry występującej u nastolatków w okresie ich największej burzy hormonalnej, aczkolwiek w wyniku pewnych czynników, takich jak stres, podłoże genetyczne, czy nieodpowiednie odżywianie pryszcze na twarzy mogą pojawić się również u osób dorosłych. Pryszcze mogą przyjmować formę zaskórników, grudek (pryszcze podskórne), czy krostek. Ich powstawanie wiąże się najczęściej z nadmiernym wytwarzaniem łoju, a także wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowej na powierzchnię naszego ciała. Pryszcze mają w zwyczaju pojawiać się w najmniej odpowiednich momentach, jak przed ważną randką lub spotkaniem, wówczas gorączkowo zadajemy sobie pytanie: „jak szybko pozbyć się pryszcza?”. Niestety nie istnieje magiczny sposób na pryszcze, który sprawi, że znikną one w mgnieniu oka. To jednak nie znaczy, że nie można z nimi skutecznie walczyć.

Mapa pryszczy

Bardzo pomocna w walce z zaskórnikami może okazać się mapa pryszczy. Wskazuje ona powody występowania tego typu zmian skórnych w konkretnych miejscach naszego ciała. Pryszcze na głowie mogą być spowodowane niedokładnym zmywaniem makijażu przy linii włosów lub używaniem zbyt silnych środków do mycia głowy. Pryszcze na czole związane są przede wszystkim z naszą dietą, a także problemami trawiennymi i złą pracą jelit. Mniejsze spożycie produktów typu fast food, a także zmniejszenie ilości tłuszczu w codziennym jadłospisie może pomóc w walce zaskórnikami w tym obszarze. Pryszcze na brodzie wskazują na nadmiar toksyn w naszym organizmie, a także na kłopoty z nerkami. Nie bez znaczenia pozostają w tym przypadku stres, a także problemy hormonalne. Pryszcze na szyi są oznaką stresu, a także niewłaściwej diety złożonej z przetworzonych i niezdrowych produktów. Pryszcz w uchu wskazuje na zbyt dużą ilość soli, alkoholu lub kawy w diecie, a na zbyt małą ilość wody. Pryszcze na plecach sygnalizują natomiast niedomagania układu pokarmowego. Jak widać mapa pryszczy może być przydatna w zdiagnozowaniu powodów występowania zaskórników w konkretnych miejscach naszego ciała, jednakże nadal nie została udzielona odpowiedz na najważniejsze pytanie, a mianowicie jak pozbyć się pryszczy?

Odpowiednia pielęgnacja

Portret młodej kobiety, która walczy z trądzikiem młodzieńczym.Poza mapą pryszczy istnieją również inne sposoby na pryszcze. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że prawidłowa pielęgnacja skóry z zaskórnikami, krostami lub grudkami wyklucza wyciskanie pryszczy. Może to jeszcze pogorszyć stan naszej cery. W walce z niedoskonałościami ważna jest również zdrowa dieta i aktywny styl życia. Warto wykluczyć z naszego codziennego jadłospisu produkty typu fast food i przetworzone jedzenie. Poza tym należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone dla skóry z niedoskonałościami. Przykładem takiego preparatu jest chociażby krem Sevollium, który swoje działanie opiera nie na wysuszaniu wyprysków, ale na walce z przyczyną ich powstawania czy maść cynkowa na pryszcze. Serum działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie, nawilża skórę naszej twarzy, a także łagodzi podrażnienia. Pryszcze wcale nie są niepokonane, w walce z nimi wystarczy się jednie uzbroić w cierpliwość, zdrową dietę, a także odpowiednie kosmetyki.


5 Komentarzy

Basia0212 · 11 stycznia 2018 o 21:23

Nie wierzę w takie rzeczy jak mapa pryszczy dla mnie to jakieś zabobony.

Iza · 2 lutego 2018 o 22:06

No kiedyś wyciskałam ale na szczęscie przestałam jak się dowiedziałam że zostają po tym ślady.. nawet na wizażu jest grupa takich które „zerwały z nałogiem wyciskania” 😀

    mucha · 23 marca 2018 o 19:24

    Ja tak samo haha
    ale kusi zawsze..

miśka · 24 lutego 2018 o 11:08

ja zaczęłam pół roku temu brać axotret i mi ciocia poleciła to sevolium
bardzo fajnie mi nawilżyło skórę muszę przyznać!!

linka.mar · 2 maja 2018 o 08:23

Najlepiej to skoczyć do dermatologa.
Przyczyn zmian skórnych przecież może być bardzo dużo. Czasami jak się ktoś chce samemu leczyć to może sobie tylko zaszkodzić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 + = 37