Blizny potrądzikowe oraz przebarwienia to utrapienie nie tylko nastolatków, ale również dorosłych osób, które zmagały się z poważnymi stanami zapalnymi. Obecnie wypryski na plecach pojawiają się równie często, jak na twarzy, dlatego też sięgając po preparaty na trądzik, należy dbać o wszystkie części ciała, które zostały objęte nieestetycznie wyglądającymi zmianami. W przypadku pojawienia się na skórze blizn i zmian kolorystycznych warto sięgnąć nie tylko po maść na blizny po trądziku, ale również po krem na przebarwienia po trądziku. Jak jednak niwelować blizny po trądziku?

Kremy, żele

Obecnie niejeden krem na blizny po trądziku wykazuje bardzo dużą skuteczność, jednak należy go dobrać do skóry w odpowiedni sposób. Jedną z ciekawszych propozycji może być żel z simetikonem i dimetikonem, który pomaga zmniejszyć widoczność blizn, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach jego stosowania. Z czasem skóra staje się mniej zaczerwieniona, a blizny ulegają znacznej redukcji. Innym bardzo dobrym produktem jest krem ze śluzu ślimaka, który regularnie stosowany pomaga przywrócić skórze elastyczność, dzięki czemu staje się gładka. Wspomniany preparat zawiera w swoim składzie kolagen, allantoinę, elastynę oraz liczne witaminy, które wnikają bez problemu w głąb skóry, poprawiając tym samym jej wygląd. Jeśli chodzi o produkty pielęgnacyjne, to bardzo dobrze sprawdzają się również naturalne kosmetyki takie jak np. serum Sevolium, które pozbawione jest chemicznych substancji, dzięki czemu nie wywołuje żadnych podrażnień. Regularne stosowanie tego serum pomaga nie tylko zmniejszyć widoczność blizn, ale również dogłębnie oczyszcza i regeneruje skórę.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

W sytuacji, gdy żadne kremy nie pomagają, należy sięgnąć po coś mocniejszego w działaniu. W tym celu warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego, w którym można poddać się zabiegowi mikrodermabrazji lub zmniejszyć widoczność blizn poprzez zastosowanie lasera, lub peelingu chemicznego. Mikrodermabrazja to zabieg polegający na ścieraniu warstw skóry, jednak nie charakteryzuje się zbyt dużą inwazyjnością. Z kolei, jeśli chodzi o laser, to najczęściej korzysta się z lasera frakcyjnego, który jest obecnie najlepszą metodą walki z bliznami. Taki zabieg jest jednak dosyć drogi, dlatego też można wcześniej wypróbować peelingi chemiczne. Zabieg ten jest dosyć delikatny w działaniu, jednak przy jego pomocy można w skuteczny sposób zmniejszyć widoczność blizn oraz przebarwień, które pojawiają się na skórze.