Trądzik to prawdziwa zmora nie tylko nastolatków, ale również wielu dorosłych osób. Jeśli chodzi o trądzik leczenie, to w przypadku bardzo rozległego problemu najlepiej udać się do dermatologa, który przepisze odpowiednie leki, jednak w sytuacji, gdy nie jest on rozległy, leczenie trądziku może odbywać się przy pomocy sprawdzonych domowych sposobów, które są niezwykle skuteczne. W jaki zatem sposób można wyleczyć trądzik domowymi sposobami?

Aspiryna

Zastanawiając się nad tym, jak wyleczyć trądzik domowymi sposobami, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po aspirynę. Wykazuje ona bowiem właściwości przeciwłojotokowe, a także pomaga delikatnie rozjaśnić skórę. W jaki jednak sposób można ją zastosować? Wystarczy kilka tabletek aspiryny rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody, mieszając ją następnie z łyżką jogurtu naturalnego. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na twarz na około 15 minut, zmywając następnie bardzo dokładnie wodą.

Mąka ziemniaczana

Jeśli chodzi o to, jak leczyć trądzik przy pomocy sprawdzonych domowych sposobów, to kolejną bardzo ciekawą propozycją jest maseczka przygotowana z mąki ziemniaczanej. Taka maseczka jest niezwykle łagodna dla skóry, jednak najważniejsze jest to, iż pomaga ona zmniejszyć stan zapalny, a także reguluje produkcję sebum. Aby ją przygotować, wystarczy wymieszać łyżkę mąki ziemniaczanej z niewielką ilością wody, nakładając następnie na twarz na około 20 minut.

Drożdże

Kolejnym sprawdzonym sposobem na walkę z trądzikiem jest maseczka drożdżowa, przy pomocy której można zasuszyć pryszcze, dzięki czemu stają się one mniej widoczne. W celu przygotowania takiej maseczki wystarczy 2 dag drożdży wymieszać z kilkoma łyżeczkami mleka, nakładając mieszankę na twarz na około 20 minut. Po tym czasie maseczkę należy zmyć ciepłą wodą.

Miód i cytryna

Maseczka z miodu i cytryny pomaga rozjaśnić skórę, a także usunąć z powierzchni skóry bakterie, które odpowiedzialne są za rozwój trądziku. Do dwóch łyżek prawdziwego miodu należy dodać kilka kropli soku z cytryny. Warto również dosypać niewielką ilość cynamonu zmywając maseczkę po upływie 15 minut.

A może serum? Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na trądzik!

Naturalne serum do twarzy

Po zmyciu każdej maseczki warto nałożyć na skórę serum antytrądzikowe, które pomoże nawilżyć i odżywić skórę. Jednym z lepszych produktów jest serum Sevolium, które składa się wyłącznie z naturalnych ekstraktów roślinnych. Dzięki temu, że serum nie zawiera żadnych chemicznych substancji, to po nałożeniu go na skórę nie pojawiają się na niej żadne podrażnienia oraz reakcje alergiczne.