Trądzik to wyjątkowo uciążliwe schorzenie. Może ono przebiegać w sposób mniej lub bardziej ostry. Wiele osób uważa, że problem pryszczy kończy się wraz z okresem dojrzewania. Obecnie jednak wiadomo, że trądzik może nadal stanowić poważny problem, nawet u dojrzałych osób. Ostry przebieg trądziku w okresie dojrzewania również bywa wskazaniem do leczenia. W przypadku silnych postaci tego schorzenia można stosować różne środki. Co warto o nich wiedzieć?

Co zawiera curacne?

W celu likwidacji trądziku często stosuje się antybiotyki. Mają one za zadanie zwalczyć bakterie, które najczęściej przyczyniają się do zmian trądzikowych. Leczenie trądziku często polega również na zażywaniu środków hormonalnych. Tego typu tabletki mają na celu wyrównanie poziomu hormonów, co przyczynia się zwykle do zmniejszenia wydzielania łoju. Jednak gdy tego typu środki okażą się niewystarczające, lekarze dermatolodzy zalecają stosowanie retinoidów. Jednym z częściej stosowanych retinoidów do leczenia trądziku jest izotretynoina. Wchodzi ona w skład między innymi tabletek na trądzik pospolity Curacne. Tego typu środki wykorzystuje się najczęściej w przypadku trądziku pospolitego oraz podskórnego oraz w sytuacji, gdy tego typu ostre stany zapalne pojawiają się pomimo zażywania antybiotyków. Należy jednak przy tym pamiętać, że retinoidy wykazują dużo skutków ubocznych, dlatego stosowanie ich najlepiej pozostawić na koniec, jeśli inne metody zawiodą.

Jakie są skutki przyjmowania leku curacne?

W przypadku stosowania środków z zawartością izotretynoiny, czyli takich leków jak Curacne efekty są zazwyczaj dobre. Wiąże się to jednak z dość długotrwałą terapią, którą niekiedy trzeba przedłużyć, by rezultaty były satysfakcjonujące i trwałe. Tabletki na trądzik z izotretynoiną mają za zadanie zablokować wydzielanie łoju. Łój to substancja wydzielana przez skórę, która natłuszcza naskórek. Jeśli jednak łoju wydziela się zbyt dużo, prowadzi to zwykle do zapchania porów skóry i rozwoju stanu zapalnego, spowodowanego przez bakterie.

W przypadku tabletek na trądzik takich jak na przykład Curacne skutki uboczne obejmują między innymi:

  • przesuszenie skóry,
  • przesuszenie błon śluzowych,
  • krwawienie z nosa,
  • niedokrwistość.

Dlatego też konieczne jest stosowanie kremów nawilżających, które zmniejszą dyskomfort spowodowany takim stanem. Krem nawilżający w przypadku stosowania doustnych retinoidów może pomóc również w zapobieganiu zmarszczkom, które często pojawiają się w przypadku przesuszenia skóry twarzy. Ze względu na możliwe podrażnienie skóry podczas zażywania środków z izotretynoiną zakazane jest opalanie się.

Czy curacne to dobry wybór?

Pomimo uciążliwości kuracji w przypadku tabletek takich jak Curacne opinie są zazwyczaj dobre. Nie brakuje jednak negatywnych komentarzy tych, dla których suchość skóry wywołana przez leki jest zbyt uciążliwa. Leki tego typu są zazwyczaj przepisywane przez lekarza dermatologa, który dobiera je w wyjątkowo ostrym przebiegu trądziku. W przypadku tabletek Curacne cena kuracji może wynosić około tysiąca złotych, ponieważ konieczne jest przyjmowanie ich przez co najmniej cztery miesiące, a zdarza się, że konieczne jest stosowanie ich przez dziewięć miesięcy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kuracji izotretynoiną konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, ponieważ w innym przypadku terapia nie będzie skuteczna.