Aknenormin – jak wygląda kuracja?

Opublikowane przez Kazia13a w dniu

Co powinniśmy wiedzieć przed kuracją Aknenormin?

To lek należący do grupy retinoidów wewnętrznych, skuteczny w leczeniu różnych odmian trądziku, przepisywany zwykle w momencie, kiedy inne środki lecznice zawiodą. Każdy, kto słyszał o tej terapii wie, że niesie ona za sobą liczne skutki uboczne, jednak lek Aknenormin efekty stosowania ma gwarantowane. Doskonale radzi sobie z likwidowaniem wszelkich trądzikowych zmian skórnych. Ogranicza przetłuszczanie się skóry. Wynika to ze zmniejszania aktywności gruczołów łojowych skóry. Ponadto lek zmniejsza rogowacenie naskórka oraz ma przeciwzapalne działanie – hamuje więc stany zapalne, co w zwłaszcza cięższych przypadkach trądziku jest bardzo ważne. Zmniejsza pory i pozostawia je oczyszczone.Dezaktywuje enzymy odpowiedzialne za rozpad kolagenu, dzięki czemu znikają przebarwienia i blizny potrądzikowe. 

Aknenormin jest inną nazwą handlową od leków Izotek czy Axotret, działających również w oparciu o izotretynoinę.

W przypadku Aknenormin cena jest niższa od innych leków z izotretyniną. Nie jest niska, ale dla osób które zdecydowały się na leczenie zwykle najbardziej liczy się efekt. Co do leku Aknenormin opinie zachęcają zwykle osoby z trądzikiem do podjęcia leczenia.

Aknenormin – skutki uboczne leku

Zanim zastosujemy jednak Aknenormin ulotka powinna być nam znana, gdyż wymienia ona szereg skutków ubocznych, które nie są bez znaczenia dla naszego organizmu. Wśród nich najczęstsze to:

  • uporczywa suchość skóry: złuszczający się naskórek powinien być dobrze nawilżany, dlatego warto uzupełnić kurację o bogate kremy nawilżające, zawierające substancje, które głęboko nawilżą skórę;
  • wysychanie błon śluzowych gardła i nosa oraz wysuszenie oczu, może pojawić się krwawienie z nosa powstałe w wyniku pęknięcia naczyń krwionośnych;
  • bóle głowy oraz bóle pleców i stawów – zaleca się zmniejszyć intensywność podejmowanego wysiłku w trakcie leczenia.

Zadowolenie z efektów działania Aknenormin skutki uboczne może przyćmić. Z czasem one mijają a skóra pozostaje gładka, bez zmian trądzikowych. Bywają nawroty trądziku, ale są to wyjątkowe przypadki, w których wznowienie leczenia zwykle daje dobry efekt.

O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na leczenie lekiem Aknenormin?

  • Dla tabletek Aknenormin dawkowanie ustala lekarz, oceniając indywidualną sytuację pacjenta. Leczenie powinno trwać przynajmniej 16 do 24 tygodni. W przypadku braku zauważalnych efektów na początku nie należy przerywać kuracji, gdyż tylko regularne stosowanie w zaleconym czasie może przynieść największe, pozytywne rezultaty.
  • W trakcie leczenie izotretynoiną nie należy przyjmować suplementów z witaminą A, gdyż jednoczesne przyjmowanie może zwiększyć ryzyko niepożądanych działań.
  • Nie należy równocześnie przyjmować antybiotyków z grupy tetracyklin.
  • Aknenormin a ciąża – należy ciążę wykluczyć przed zażywaniem izotretynoiny.
  • Nie należy się opalać, wskazane jest unikanie słońca, gdyż skóra może wykazywać zwiększoną wrażliwość na promienie słoneczne, zaleca się stosowanie kosmetyków z filtrem UV.
  • Lek należy przyjmować podczas posiłku.

4 Komentarzy

Sowa · 6 kwietnia 2018 o 13:36

Stosuję ten lek od miesiąca i bardzo bolą mnie plecy. Czy to może mieć związek z tym lekiem ?

Gaja · 10 kwietnia 2018 o 18:39

Nie polecam brać leków, szczególnie o tak silnym na organizm działaniu. Lepiej wypróbować lżejsze, dostępne bez recepty kremy. Ja smaruję się teraz kremem Sevolium – oparty na naturalnym składzie min. ekstrakt z lukrecji, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego. Są lepsze metody niż trucie się piksami.

Michał · 13 kwietnia 2018 o 15:41

Mam pełno pryszczy na twarzy 🙁 odbiera mi to pewność siebie, co robić? Ale też nie chcę biegać od razu do lekarzy po recepty… spróbowałbym czegoś bardziej ogólnie dostępnego. Co byście mi poradzili ?

BeataBecia · 16 kwietnia 2018 o 19:44

Córce powyskakiwały pryszcze na czole, jest ich dosyć sporo – lekarz przepisał lek „Aknenormin”. Ale coś nie jestem przekonana. Szukam kremów na bazie naturalnych składników… które nie mają tak ostrych skutków ubocznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 63 = 70